PROGRAM FINAŁU

Moi Kochani, podajemy program całego dnia Finału Konkursu. Rywalizacja finałowa odbędzie się dnia 25 kwietnia (środa) 2018r. w Zespole Szkół Technicznych nr 70, ul. Kilińskiego 14, 09-402 Płock. Na szkolnym parkingu będzie możliwość pozostawienia pojazdów. Zaraz po przyjeździe prosimy udawać się do Recepcji by zgłosić swoje uczestnictwo w Finale Konkursu. Tam każdy z uczestników otrzyma potrzebne informacje i materiały. Serdecznie jeszcze raz zapraszamy i oczekujemy Was w dzień Finału.

Tak będzie wyglądał program Finału Konkursu:
- 09.00 Zgłaszanie swojego uczestnictwa w Finale Konkursu w Recepcji ( zgłoszenia do 9.50!)
- 10.00 Przywitanie
- 10.15 I część (multimedialna rywalizacja)
- 10.45 Przerwa - Możliwość obejrzenia wystawy: „Krzyż to księga życia, to droga jedyna… Bł. Honorat Koźmiński w służbie Bogu, ludziom i Ojczyźnie” przygotowanej przez Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela
- 11.15 II część (pisemna rywalizacja)
- 12.15 Przerwa - Wizyta w Liceum Ogólnokształcącym im. Marsz. S. Małachowskiego w Płocku. Wysłuchanie pieśni patriotycznych zaprezentowanych przez szkolny Chór Minstrel oraz prelekcji o bł. Honoracie wygłoszonej przez dr Elżbietę Ciesielską – Zając.
- 13.30 Obiad dla zaproszonych gości, uczestników i ich opiekunów
- 14.00 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagródSzczęść Boże! s. Agnieszka Kłosińska – Główny Koordynator Konkursu

program finału
Program finału

Finał coraz bliżej…

Moi Drodzy, już wiemy jakie będą czekać nagrody dla finalistów – możecie sobie podejrzeć w zakładce nagrody. Mamy już uaktualniony regulamin i podane terminy. Do końca stycznia będzie również zamieszczona obowiązująca literatura do finału by móc się jak najlepiej przygotować. Czas coraz bardziej intensywnych działań. Czas dopinania by wszystko było dla Was jak najlepiej zorganizowane. Robimy wszystko by Konkurs o bł. Honoracie okazał się dla Was wspaniałą duchową przygodą. Już teraz dziękujemy osobom wspierające nas w przeróżny sposób w tym czasie organizacyjnym. Powierzamy Wam drodzy uczestnicy też sprawę przygotowań do konkursu. Nie zapomnijcie, że oprócz przygotowań intelektualnych potrzeba modlitwy do tego wielkiego świętego by czuwał nad nami i błogosławił nam w tym przędsięwzięciu i w całym naszym życiu.
Umieszczamy krótki tekst modlitwy do bł. Hnorata by rozbudzał w nas wszystkich ducha wiary i świętości, a jednocześnie byśmy uprosili dar Jego kanonizacji:

Wszechmogący, Dobry Boże, bądź uwielbiony za to, że błogosławionego Honorata,
obdarzyłeś wieloma charyzmatami i posłużyłeś się nim
jako narzędziem do ożywienia życia religijnego w narodzie polskim,
uciemiężonym obcą niewolą.
Wysłuchaj próśb, które Ci przedkładam za wstawiennictwem Twojego Sługi.
Wyrwij mnie z duchowego odrętwienia,
abym nie pozwalał szatanowi zasiewać w mojej duszy kąkolu zagłuszającego wzrost Bożego ziarna.
Rozjaśnij ciemności mego ducha
na drodze prowadzącej do wewnętrznego oczyszczenia i ciągłego formowania mojego charakteru.
Obudź we mnie zapał,
jaki towarzyszył życiu błogosławionego Honorata, pełnemu gorliwości i heroicznej ofiarności apostolskiej.
Spraw, bym za przykładem Błogosławionego
mógł dzielić się ewangelicznym duchem i umacniać wiarę,
podtrzymywać nadzieję oraz rozpalać miłość wśród moich sióstr i braci.
Rozpalaj we mnie pragnienie apostolskiego czynu,
abym w życiu codziennym, swoim własnym przykładem wskazywał na obecność Twojego Syna.
Spraw łaskawie, abym potrafił żyć duchem umiłowania Chrystusa i Jego Kościoła.
Ojcze Przedwieczny przez Twojego Syna Jezusa Chrystusa, a naszego Zbawiciela,
i za wstawiennictwem Jego Matki, Niepokalanej Pani,
proszę Cię o rychłą kanonizację błogosławionego Honorata. Amen.

Ogłoszenie

Z racji na to, że nie są spełnione warunki, by przeprowadzić II Międzyszkolny – Parafialny Etap Konkursu o bł. O. Honoracie Koźmińskim, przed nami Finał. Weźmie w nim udział pięćdziesięciu zwycięzców eliminacji szkolnych. Ze względu na to, że większość uczestników jest z rejonu płockiego, Finał odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych nr 70 przy ul. Kilińskiego 4 w Płocku. Cieszymy się, że będziemy mogli gościć Was w Finale w mieście, które związane jest z bł. Honoratem – tutaj przecież uczył się w gimnazjum i tu rozpoczęła się Jego trudna droga poszukiwania Boga żywego i osobowego - od buntu aż po nawrócenie w Cytadeli Warszawskiej. Bardzo proszę w najbliższym czasie śledzić zmiany na stronie. Ze względu na zaistniałą sytuację, w najbliższym czasie zostanie ustalony termin Finału i dostosowany regulamin. Do zobaczenia. Szczęść Boże. s. Agnieszka Kłosińska – Główny Koordynator Konkursu

I ETAP PRZED NAMI...

Kochani! Przed nami I Etap Konkursu – 17 listopada 2017r. godz. 10:00. Można już odliczać dni, godziny i minuty do wspaniałej przygody z bł. Honoratem. Bardzo nas cieszy, że aż 45 szkół zgłosiło chęć wzięcia udziału w konkursie. Aż 160 uczestników zmierzy się ze sobą w eliminacjach szkolnych. Dla nas to ogromna radość, że aż tyle młodych osób pozna tego wspaniałego Świętego. Życzymy wszystkim uczestnikom wspaniałej przygody, zabawy i pogłębienia swojej wiedzy i więzi z bł. Honoratem poprzez piątkowe rywalizacje. Poniżej umieszczone są pomocne pliki dla uczestników i Komisji Szkolnych wyjaśniające zasady I Etapu Konkursu. Resztę potrzebnych informacji zostanie przesłana drogą mailową w środę 15 listopada 2017 wieczorem do osób odpowiedzialnych za etap szkolny w swoich placówkach. Szczęść Boże!

s. Agnieszka Kłosińska – Główny Koordynator Konkursu

DLA KOMISJI KONKURSOWEJ
dla komisji konkursowej
DLA UCZESTNIKÓW
dla uczestników

Zaproszenie

Zgromadzenie Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej wraz ze wspierającymi inicjatywę Szkołami ZAPRASZA do wzięcia udziału w I EDYCJI Międzyszkolnego Parafialnego Konkursu „Milion od Honorata” o życiu i działalności patriotycznej i apostolskiej bł. Honorata Koźmińskiego na terenach zaboru rosyjskiego. Drodzy Dyrektorzy, Księża Proboszczowie, Siostry Zakonne, Katecheci, Nauczyciele i Wszyscy Zainteresowani w szczególnym roku upamiętniającym 100. rocznicę śmierci bł. Honorata Koźmińskiego przygotowaliśmy ciekawą, multimedialną wersję konkursu przybliżającą Jego osobę. Konkurs kierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie, który będzie obejmował wiedzę odnoszącą się do życia i duchowości bł. Honorata Koźmińskiego oraz historii Polski pod zaborem rosyjskim.Poniżej jest możliwość wydrukowania zaproszenia do konkursu.

Zaproszenie
Zaproszenie